منو-دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

روتاری انکدر ولومی ROTARY ENCODER-EC11

روتاری انکدر ولومی ROTARY ENCODER-EC11
روتاری انکدر ولومی ROTARY ENCODER-EC11
  • موجودی: 507
  • مدل: ROTARY ENCODER
24,000 تومان
10 یا بیشتر 23,520 تومان
50 یا بیشتر 23,040 تومان
100 یا بیشتر 22,560 تومان

روتاری انکدر (ROTARY ENCODER)

روتاری انکودر یا معادل فارسی آن یعنی رمزگذار چرخشی نوعی سنسور موقعیت به حساب می آید که برای اندازه گیری حرکت و موقعیت یک شافت و هم چنین جهت چرخش آن استفاده می شود.

انواع مختلفی از انکودرها وجود دارند که می توان آنها را از لحاظ سیگنال خروجی و یا تکنولوژی حس کردن به دسته های زیر تقسیم بندی نمود:

 

روتاری انکودر که به Quadrature Encoder یا Relative انکودر نیز معروف است دارای خروجی چند پالسی می باشد. روتاری انکودر 360 درجه ولتاژ کاری : 3ولت تا 5 ولت

 

انکودرهای چرخشی دارای یک دیسک با لبه های پالسی شکل و دو پین A و B و یک پین مشترک C می باشد. با توجه به جهت حرکت، پالس های خروجی زیر را از پین های A و B قابل دریافت است که می توان با شمارش تعداد پالس ها میزان حرکت و با جلو و یا عقب بودن پالسها نسبت به هم، جهت حرکت را تشخیص داد. در شکل زیر می توانید این مفاهیم را به بیان تصویر مشاهده کنید:

 

از روتاری انکودر می توان برای تعیین موقعیت شافت ها، کنترل استپ موتور و سروو موتورها و کلی کاربردهایی که شما می توانید آنها را خلق کنید استفاده کرد.ولوم چرخشی

روتاری انکودر حاضر نمونه برد KY-040 می باشد و راه اندازی آنها با هم تفاوتی ندارند. (فقط اینکه مقاومت های 10 کیلو که در شماتیک KY-040 آمده است را در راه اندازی این روتاری نیز استفاده کنید)

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
برچسب ها: MODULE

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات